Doprava zdarma pro nákupy nad 1 000 Kč

Jídla, která pomáhají udržet bílé zuby

Nejjednodušším způsobem k  vybělení vašich zubů je použití profesionálního bělení, v dnešní době již není problém toto bělení bezpečně zvládnout z pohodlí domova – bělící sada Toothy nabízí šetrné vybělení zubů a to již během 10 minut denně. Neobsahuje peroxid vodíku, který může zuby trvale narušit a poškodit, naopak využívá složení speciálního gelu, který obsahuje přírodní složky a revoluční aktivní bělící látky PAP a Potassium Nitrate.

O tom, že v průběhu bělení zubů bychom se měli vyvarovat některým potravinám a nápojů, jsme psali v jenom z našich článků na blogu – přečíst si ho můžete zde: 10 potravin, které obarvují Vaše zuby.

Věděli jste o tom, že existují také potraviny, které pomáhají udržet vaše zuby bílé? Jedná se navíc o zdravé potraviny, takže je ideální volbou je zařadit do vašeho pravidelného jídelníčku.

pexels-gdtography-911738 

Bílá dieta během bělení zubů

V průběhu bělení zubů je dobré nasadit takzvanou ,,bílou dietu“ a řídit se heslem, že pokud má daný nápoj nebo potravina silné barvící účinky, raději ji na týden dva omezte, ideálně úplně vyřaďte.

Jak takovou nevhodnou potravinu poznat? Jednoduše – odpovězte si na otázku, zda by vám daná potravina obarvila bílé oblečení a zanechala zde skvrnu, pokud je odpověď kladná, nejspíš je lepší ji na čas vyřadit a během bělícího procesu ji nekonzumovat. Vyhnout bychom se měli zvláště  kávě, černému čaji, červenému vínu, syceným nápojům, rajčatům, kari, sójové omáčce a některému tmavě barvícímu ovoci. Potraviny, které můžete bez starostí konzumovat 24 hodin po bělení patří:

 • bílé víno
 • mléko, neperlivá i perlivá vodu, kokosová vodu
 • banány
 • brambory, rýži, těstoviny, chléb
 • drůbeží maso a ryby
 • mléčné výrobky: cottage, bílé jogurty, sýry
 • vaječné bílky
 • bílou cibuli

 pexels-karolina-grabowska-4467601

Potraviny, které pomáhají udržet zuby bílé:

 • Jahody: jahody obsahují speciální kyselinu, která má za následek větší produkci slin. Tato vyšší produkce slin způsobuje snížení množství zubního plaku tím, že se zuby lépe zvlhčují a odvádějí bakterie a zmíněný zubní plak.
 • Jablka, celer a mrkev: podobným způsobem jako jahody fungují také jablka, celer a mrkev, které také pomáhají stimulovat produkci slin a redukovat tak bakterie a zubní plak.
 • Pomeranče a ananas – tyto druhy ovoce vedou opět k zvýšené produkci slin, pozor si dejte ale na citróny, které naopak mohou naleptávat zubní sklovinu a tím ji poškozovat.
 • Jedlá soda – jedlá soda může pomoci zuby příležitostně vybělit pomocí zubního kartáčku (nanáší se jako zubní pasta), buďte ale s jednou sodou opatrní, může dojít k mechanické obroušení zubní skloviny a jejímu nevratnému poškození.

pexels-susanne-jutzeler-1132558 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení